Brýle pro golfisty pracují primárně se dvěma barvami spektra – modrou a zelenou. Konkrétně pak s redukcí modrého světla, které se odráží se od bílého míčku, a převažujícího zeleného světla, odrážejícího se od golfového hřiště.

 Výsledkem je zahnutá sportovní obruba s čočkami fialové barvy. Tyto čočky mají několik výhod: lepší vnímání hloubky, kontrastní vidění a lepší rozpoznávání bílého míčku na greenu. Nové čočky znamenají přehlednější zorné pole s maximálním rozlišením obrazu – díky nim se během švihu při úderu golfovou holí lépe identifikuje bílý míček na pozadí zelené barvy trávy a modrého horizontu oblohy.

V neposlední řadě redukce zeleného světla umožňuje oku vysoce kontrastní viditelnost zorného pole, zejména při měnících se světelných podmínkách nebo během dnů, kdy je obloha pod mrakem.

Specifikem těchto brýlových obrub (a pro sporty obecně) je lehký materiál, provedení (pro golf jsou doporučovány brýle zahnuté, plně pokrývající oko) a antireflexní úprava.

Příležitost vyzkoušet si tyto čočky se naskýtají zvláště v těchto letních dnech (v Itálii je oficiálně představili letos 15. června u příležitosti prvního ročníku turnaje SNOB Milano, pořádaného v golfovém klubu Castelconturbia).

Možnosti brýlových skel a obrub se tedy neustále rozšiřují – lze nosit brýle dioptrické, dioptrické se slunečním předvěsem, sluneční dioptrické brýle a také brýle určené pro určitý druh sportu.

Pro společnost SNOB Milano vyvinuli brýlové čočky pro golfisty ve firmě ZEISS Sunlens.

Dodejme ještě, že již dříve byly uvedeny na trh brýlové čočky na ochranu proti slunci ZEISS ProGolf®

 

Zdroj: SNOB Milano, Zeiss