Seznamu světových miliardářů Forbes k 12. červnu 2024 vévodí známá jména představitelů technologických firem jako Elon Musk, Jeff Bezos, Marc Zuckerberg nebo Larry Page. V první desítce je jich takových hned osm. Monotónnost technologických firem narušuje na třetím místě jen Bernard Arnault, jehož imperium vlastní spoustu luxusních značek, a investor Warren Buffet.

Podíváme-li se na seznam podle sektoru, zjistíme že nejbohatším v oboru oční optiky je Leonardo Mario Del Vecchio z Itálie, dědic zakladatele značky Luxottica. Ve společnosti EssilorLuxottica zastává funkci Chief Strategy Officer a je také ředitelem firmy Salmoiraghi & Viganò, kterou EssilorLuxottica odkoupil v roce 2016 za blíže neupřesněnou sumu. V žebříčku Forbes mu náleží 668. místo s majetkem 4,7 miliard dolarů. Leonardo Mario Del Vecchio je ve svých 29 jedním z nejmladších na seznamu.

Stejně stará je i Sophie Luise Fielmann z Německa, které náleží 1264 s majetkem 2,7 miliard dolarů. příčka. Sophie Luise je dcerou zakladatele Fielmann Group AG a po jeho smrti vlastní většinový podíl ve společnosti. Její bratr Marc Fielmann, 34letý ředitel Fielmann Group AG, obsadil 1156. místo s majetkem 2,9 miliard dolarů.

Zalistovat žebříčkem nejbohatších lidí světa můžete zde.

Zdroj: www.forbes.com