Letos v létě budou zdobit oči obruby v několika odstínech modři – od jasně modré přes blankyt, šmolkovou, kobaltovou až po šedomodrou. Uchopení této barvy-stálice se pozměňuje v čase.

Modrá barva patří (spolu s červenou a žlutou) ke třem barvám základním. V malířství byla vzácná, používal se na ni prášek polodrahokamu lapis lazuli či schránky mořských plžů.

V obrubách ji lze kreativně uchopit do řady možných odstínů. S létem se pojí synestezií, spojujeme si ji totiž s modří letní oblohy – jako by brýle její jas reflektovaly a doplňovaly. Objevuje se mimochodem nejen na stranicích, ale i na čočkách.

X-IDE Rigel C6

Nápaditost tohoto modelu – téměř geometrického artefaktu – spočívá v kombinaci zdánlivě nesouvisejících tvarů a jasně odlišitelných barev: světle modrá hrazda tvoří čistou přímku, kterou protínají dva jasně modré kruhy očnic. Šarnýry jsou výrazné, červené, skla modrá. Díky tvaru tohoto modelu lze poznat tyto obruby na první pohled.

Laggio

Tyto robustní tmavěmodré sluneční brýle z acetátu kombinují několik odstínů modři na stranicích a modř se objevuje i na sklech. Velké hranaté obdélníkové čočky pokryjí prostor očí a výrazný kovový kloub brýle ozvláštňuje.

Ethan

Tato – opět robustní – acetátová obruba tvaru navigátor snoubí tři dvojice: dvojitý nosník, zdvojené kovové stranice a proužek světle modré na koncích stranic a v místě kloubu. Modelu dominuje barva šedomodrá.

Venas

Dvoubarevný acetátový model kombinující umně bílou a modrou má klasický univerzální obdélníkový tvar, hodí se tak pro různé příležitosti. Výrazný je kovový kloub a kratičká přímka odlišné modři nad nosníkem

Shakespeare

Obruby vyrobené z acetátu. Barevně se v nich propojuje zářivá modř a klasickou černí, čímž se vytváří patřičný kontrast – zvolená kombinace dvoubarvy tak následuje trend, který je v oblibě již nějakou dobu.

 

Zdroj: ZedComm