Webová stránka Myopia Profile zveřejnila novou pomůcku pro management myopie, která je určena odborníkům-praktikům a zaobírá se rizikovými faktory myopie, situacemi, jak myopii řešit a co předepsat, následnými kontrolami i hodnocením úspěšnosti léčby. Jedna kartička se týká komunikace s rodiči i malými pacienty, vznikla i brožurka určená pro rodiče malých myopů.

Web Myopia Profile poprvé tyto kartičky zveřejnil v roce 2019 a od té doby už jich byly stažené tisíce. Kartičky jsou ke stažení v různých formátech a v jedenácti světových jazycích – i ve slovenštině zásluhou Evy Valkovičové.

Máte-li o infografiku zájem, navštivte webové stránky Myopia Profile, kde si je můžete stáhnout na odkaze: https://portal.myopiaprofile.com/…/category/mp-resources

Infografiku doprovází i shrnující článek s detailními informacemi ke každé grafice: https://www.myopiaprofile.com/…/using-managing-myopia…

Pro stažení je nutná velmi jednoduchá registrace – zadáte e-mail, jméno a příjmení a vaše povolání. Kartičky jsou volně ke stažení. Autorská práva jsou omezena pouze na osobní nebo individuální použití v ordinaci / provozovně, tj. jako jednotlivec si můžete infografiku vytisknout a použít ve více praxích, nebo pokud vlastníte ordinaci, můžete ji vytisknout a použít kdokoli v rámci této ordinace.

Více najdete na stránkách https://www.myopiaprofile.com/