Pavoučí sítí se inspirovaly výrazné sluneční obruby nazvané Pavoučí oči od návrháře Corrada Rossona.

 Pro letošní září je představila italská firma Lightbird. Brýle od návrháře Corrada Rossona, který firmu, založenou v roce 2018, vede, zaujmou výraznými obočnicemi i stranicemi. Jsou vyrobeny z acetátu celulózy a jejich symetrický robustní tvar je ozvláštněn kombinací černé a béžové barvy tvořících mozaiku tak, aby ve výsledku obruby působily nesouměrně.

Firma se nebojí kombinací materiálů – ve svých obrubách spojuje acetát s hliníkem nebo měď a mosaz s acetátem. Používá přitom lepidla z oblasti leteckého průmyslu, což si nechala patentovat. Nové modely mají na stranicích QR kódy, které propojují společnost s optiky a zákazníky.

Podle Rossona se v současnosti nadužívá slovo design. Pro něj znamená kombinaci technické přesnosti řemesla, která je v rovnováze se stránkou uměleckou i ekonomickou. Výrobek by tedy měl být originální, ale pokud kreativita ztratí ze zřetele technickou proveditelnost, nefunguje to. Zároveň musí být výrobek možné prodat.

Firma přišla nyní s novou kampaní All Eyes on Me. Zákazník by se podle ní neměl bát zvolit si brýle, které jej zaujmou; mnohdy totiž volíme konzervativněji a do odvážnějších obrub nemáme odvahu, i když by nám slušely.

Zdroj a foto: ZEDCOMM

autor: redakce