Spolupráce spojuje dva lídry v optickém průmyslu, aby poskytli odborníkům na oční péči možnosti rozšířeného a komplexního přístupu k jejich pacientům.

BANGKOK– 2. února 2023 – Společnost HOYA Vision Care, jakožto špička v oboru péče o zrak, dnes oznámila uzavření partnerství se společností NIDEK Co., Ltd., lídrem v oblasti návrhu, výroby a distribuce oftalmologických a optometrických přístrojů. Globální dohoda bude poskytovat očním specialistům možnost přístupu ke kompletnímu portfoliu nejmodernějších optických přístrojů a produktů, které jim umožní poskytovat komplexní služby v péči o pacienty, od vyšetření zraku, přes konzultace až po finální dodání brýlových čoček nejvyšší kvality.

Tato dohoda nabízí partnerům společnosti HOYA z řad očních specialistů přístup k inovativním optickým produktům, službám a přístrojům společnosti NIDEK prostřednictvím místních distributorů. Tím bude zvýšena schopnost očních specialistů nabízet jejich pacientům nejnovější vybavení pro vyšetření očí a zraku.

„Strategické partnerství s důvěryhodným lídrem v oblasti optiky, společností NIDEK je v souladu s hlavním posláním společnosti HOYA Vision Care, kterým je poskytovat inovativní řešení a vysoce kvalitní produkty našim optikům, a tím zlepšovat jejich podnikání a nabídku pro pacienty,“ řekl Alexandre Montague, výkonný ředitel společnosti HOYA Vision Care. „Spojením odborných znalostí, technologií a řešení našich organizací v oblasti optiky vytváříme pro naše obchodní partnery z řad očních specialistů bezproblémový přístup, který jim umožní rozšířit nabídku služeb pro jejich pacienty a zaměřit se na kvalitní péči o zrak pro všechny.“

„Spolupráce se společností HOYA Vision Care je pro nás skvělou příležitostí, jak poskytnout optikům a optometristům komplexní řešení a podpořit je v dosažení větší spokojenosti zákazníků a zlepšení kvality jejich života,“ říká Motoki Ozawa, prezident a generální ředitel společnosti NIDEK CO., LTD. „Od založení společnosti NIDEK neustále vyvíjíme řadu produktů, které poskytují lidem na celém světě radost z toho, že vidí kvalitně. Tato spolupráce nám umožňuje dodávat naše výrobky očním specialistům, kteří je potřebují, a společně tak dokázat nabízet kompletní péči, která přímo povede ke zrakovému komfortu pacientů.“

Dohoda vstupuje v platnost okamžitě.

“Toto globální partnerství našich dvou společností přenesené na místní úroveň podstatně rozšíří možnosti našich partnerských optik a lékařských ordinací v používání jedněch z nejkvalitnějších přístrojů dostupných na světovém trhu a tím zásadně zlepší jejich možnosti správné diagnózy a řešení zrakových problémů jejich pacientů. Těšíme se také na zlepšení dostupnosti těchto přístrojů pomocí různých typů financování nebo pronájmů, které připravujeme a tím na další zlepšení služeb pro naše partnery.“, těší se z partnerství generální ředitel HOYA Lens CZ RNDr. Alexander Řeha, MBA.

 

O společnosti HOYA Vision Care

Společnost HOYA Vision Care je již více než 60 let zapáleným a celosvětovým lídrem v oblasti inovací technologií v optice. Jako výrobce vysoce kvalitních a výkonných brýlových čoček se společnost HOYA neustále snaží přinášet očním specialistům a jejich pacientům po celém světě ta nejlepší možná řešení péče o zrak. Společnost dodává brýlové čočky do 110 zemí se sítí více než 17 000 zaměstnanců a 43 laboratoří po celém světě.

O společnosti NIDEK

NIDEK CO., LTD., světový lídr v oblasti designu, výroby a distribuce oftalmologických a optometrických zařízení a zařízení pro zabrušování čoček. Vytváří špičkové výrobky v oboru díky svým technologickým znalostem v oblasti kombinování optických a elektronických technologií. V současné době se společnost NIDEK CO., LTD. podílí na celosvětových obchodních aktivitách zahrnujících vývoj, výrobu a prodej zařízení.

 

Jana Ducháčková

HOYA Lens CZ