Společnost CooperVision pro vás připravila již třetí ročník mezinárodní virtuální konference VIRTUAL PERSPECTIVES 2023, letos pod názvem “Improving lives one person at a time”.

Živý přenos z konference začíná 5. 3. 2023 v 11 hodin středoevropského času.

Konferenci moderuje dvojice celosvětové uznávaných odborníků v oblasti kontaktních čoček: profesor Lyndon Jones, DSc, PhD, který působí na Fakultě optometrie a nauky o zraku a současně je ředitelem Centra pro oční výzkum a vzdělávání (CORE) na University of Waterloo v Kanadě a profesor Philip Morgan, BSc, PhD, který je profesorem optometrie a ředitelem výzkumu Eurolens na univerzitě v Manchesteru ve Velké Británii. Philip Morgan je také vedoucím každoročního mezinárodního průzkumu předepisování kontaktních čoček.

Odborný program je rozdělen do čtyř částí a je možné se účastnit všech, nebo pouze vybraných, podle Vašeho zájmu a zaměření.
Program akce:
11:00 Jak úspěšně nosit kontaktní čočky celý život – přednáška a panelová diskuse, zaměřená na aspekty používání kontaktních čoček různými věkovými kategoriemi uživatelů s ohledem na jejich specifické potřeby  a nároky.  V mezinárodním panelu diskutujících se představí: Karen Walsh a Craig McArthur z Velké Británie, Riccardo Cano z Itálie a Alexandra Skjöld ze Švédska.

12:15 Kontrola progrese myopie: kde jsme byli, jsme a měli bychom být – diskusní blok profesora Jamese Wolffsohna z Velké Británie a profesorky Deborah Jones z Kanady, zaměřený na shrnutí našich současných vědomostí a poznatků v oblasti kontroly progrese krátkozrakosti.

14:00 Pomoc, jsem presbyop! – panelová diskuse Dr. Bykina Huntjense  z Nizozemska, Dr. Michaela Baertschi ze Švýcarska a Dr. Sary De Lima ze Švédska shrne možnosti aplikací kontaktních čoček u presbyopických pacientů. Zaměřuje se nejen na technické postupy, ale také na komunikaci s klienty.

15:00 Kontrola progrese myopie v praxi – druhá panelová diskuse s profesorkou Deborah Jones z Kanady, Craigem McArthurem z Velké Británie, Elenou García Rubio ze Španělska, Deanem Robertsem z Velké Británie a Karin van Hees-Teuben z Nizozemska se věnuje převážně komunikaci s dětskými pacienty a jejich rodiči při kontrole progrese myopie. Nabídne mnoho cenných rad a postupů v komunikaci a nabídce léčby.

Součástí on-line platformy je také stránka s publikovanými pracemi a postery, které podporovala společnost CooperVision v roce 2022 a byly prezentovány na světových konferencích v uplynulém roce. Přístup k těmto pracím je pouze po dobu konání virtuální konference.

Vstup na konferenci je ZDARMA a celý program bude možné sledovat S ČESKÝMI TITULKY k originální anglické verzi.

Odkaz pro registraci – získání Vaší volné vstupenky:
https://vshow.on24.com/vshow/CooperVision/registration/20819?partnerref=czsk [coopervisioncz.lt.acemlna.com]