Tři dny na mnichovském výstavišti vládla především radost ze shledání. Po přestávce způsobené pandemií měla optická rodina ve dnech od 13. do 15. května 2022 co dohánět.

Ať už to byla setkání plánovaná, spontánní nebo náhodná – radost z toho, že se znovu vidíme a potkáváme nové lidi, byla jasně patrná všude: dotýkat se a zkoušet produkty, intenzivně diskutovat a čile obchodovat. Návštěvu opti si nenechalo ujít kolem 13 000 návštěvníků ze 71 zemí, převážně s rozhodovacími pravomocemi. Podle průzkumu mezi návštěvníky přibližně tři čtvrtiny odborných návštěvníků uvedly, že cílem bylo vyměňovat si nápady s kolegy z oboru a navazovat nové obchodní vztahy.
Dieter Dohr, generální ředitel organizátora GHM Gesellschaft für Handwerksmessen, ke speciální květnové edici veletrhu uvedl: „opti 2022 je především emocionální zážitek. Konečně zase osobní setkání! Podmínky nebyly jednoduché a jsme rádi, že se tolik lidí rozhodlo navštívit toto květnové mimořádné vydání veletrhu. Návštěvníci i vystavovatelé se soustředili jako nikdy předtím na setkání všech, kdo jsou z oboru, jako i na výměnu nápadů ve všech směrech. V tomto smyslu si opravdu každý uvědomil, co jsme za poslední dva roky zameškali.“
368 vystavovatelů z 25 zemí využilo opti jako příležitost prezentovat kolekce, produkty a služby, získat zpětnou vazbu a pocítit aktuální potřeby trhu. Britta Walter, Senior Manager Global Communications ve společnosti Rodenstock: „Dvě naše nové výstavní expozice byly využity k intenzivním diskusím se zákazníky. Naše pozvání přijala také řada mezinárodních zákazníků.“
Pozitivní je i závěr vystavovatele Thélios: „opti 2022 byl prvním veletrhem na světě, na kterém se Thélios prezentoval se svými novinkami. Obor mohl nezávazně poznat naše široké portfolio značek a přesvědčit se o kvalitě našich brýlí. Měli jsme dobré kontakty a oslovili jsme několik nových zákazníků,“ říká Imke Nietfeld, výkonná ředitelka ve společnosti Thélios Deutschland GmbH.

Příští ročník veletrhu opti se bude konat již ve svém tradičním lednovém termínu od 27. do 29. ledna 2023 na výstavišti v Mnichově.

zdroj: opti.de