Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kolegové optici a optometristé,

máte před sebou první letošní číslo časopisu Česka oční optika se zajímavým čtením a důležitými informacemi. Rok 2024 se již rozeběhl na plné obrátky a nám se blíží dvě naše významné profesní akce: veletrh OPTA 2024 začátkem března a Den členů SČOO začátkem května.

Přípravy veletrhu jsou již v plném proudu a my pro vás opět připravujeme ZONU SČOO s množstvím aktivit, včetně např. velké výstavy československého designu brýlí, která plynule naváže na loňskou výstavu historických brýlí, a další zajímavé prezentace, přednášky v OPTA Foru, a chybět nebude ani náš tradiční pivní bar a večerní party.

V květnu pak proběhne jednodenní vzdělávací akce, při které zajišťuje velmi kvalitní vzdělávací program SILMO Academy Spring Session. Obdobná akce se uskuteční v Praze ve spolupráci s veletrhem SILMO Paříž již potřetí a členové Společenstva na ni mají tradičně vstup zdarma. Na závěr vzdělávacího dne proběhne Valná hromada našeho Společenstva a my tentokrát očekáváme vaši velkou účast na této prestižní a kvalitní akci, která si vaši pozornost určitě zaslouží.

Všechny podrobnosti se dočtete na následujících stránkách v tomto časopise a nejvíce informaci se dozvíte jako vždy na našem webu www.scoo.cz.

Těšíme se na setkaní s vámi v první polovině roku 2024, a to nejdříve v Brně a následně v Praze.

Václav Antonín

prezident SČOO