Vážené čtenářky, vážení čtenáři –

optici, optometristé,


ani jsme se nenadáli a máme tu nový rok a nové vydání časopisu Česká oční optika. Doufám, že jste prožili vánoční a novoroční svátky v klidu a ve zdraví.


Rok 2023 ubíhá mílovými kroky vpřed – někteří z Vás již navštívili Opti Mnichov, zvolili jsme si prezidenta ČR, proběhl veletrh Mido v Miláně a následuje pro nás tradiční OPTA 2023 v Brně.


Vše je již v plné přípravě, účast firem je oproti loňsku téměř dvojnásobná a doufám, že návštěvnost odborné veřejnosti bude přinejmeším také taková. Velkou událostí letošní OPTY bude expozice historických brýlí. Tato jedinečná sbírka, troufám si říci evropského významu, bude komentována přímo jejím majitelem a dřívějším členem představenstva SČOO, panem Vilémem Rudolfem. Připravujeme i bohatý program odborných přednášek se zahraniční účastí. V sobotu večer již tradičně proběhne trocha muziky, pivka, vína a pohoštění. Stánek SČOO a členové představenstva Vám budou k dispozici po celé tři dny.


Na stánku Společenstva najdete také informace o stěžejní akci tohoto roku, kterou je “Víkend SČOO” s výstavou Silmo Showroom Praha a s pásmem přednášek Silmo Akademie. Rezervujte si proto, prosím, v kalendáři víkend 3.–4. června. Podrobné informace a přihlašovací formulář na tuto akci naleznete začátkem března na webových stránkách Společenstva a také na stánku SČOO při OPTĚ.


Přeji Vám hezké čtení a těším se na setkání s Vámi na zmíněných akcích.


Václav Antonín

prezident SČOO