Vážené čtenářky, vážení čtenáři, kolegové optici a optometristé,

rok 2023 se kvapem blíží do finále a přede mnou je úkol napsat pár řádek do posledního letošního vydání České oční optiky. Dovolte mi tedy krátce bilancovat uskutečněné profesní akce a představit ty nadcházející.

Tento rok jsme zahájili tradičně veletrhem OPTA 2023 v Brně. Podle reakcí Vás optiků a optometristů, vystavovatelů, BVV i nás byla OPTA úspěšná a potvrdila narůstající zájem odborné veřejnosti o obor po covidových letech.

V současné době již probíhají intenzivní přípravy březnové OPTY 2024. Chystáme pro Vás SČOO Zónu s naším stánkem, zábavou a občerstvením, zajímavé přednášky v OPTA Fóru, doprovodnou výstavu Československý design v brýlích, která naváže na minulou velmi úspěšnou prezentaci historické sbírky brýlí pana Viléma Rudolfa, a samozřejmě nebude chybět velkolepá OPTA Party. Věříme, že se OPTA opět o kousek rozroste jak ve smyslu vystavovatelů, tak i návštěvníků.

Letos v červnu jsme už podruhé uspořádali Víkend SČOO s přednáškami SILMO Akademie, společenským večírkem, výstavou SILMO Showroom Praha a s velmi důležitou volební valnou hromadou Společenstva. Přes veškerou naši snahu však nebyla účast uspokojující. I přes určité zklamání z Vaší nízké účasti jsme ale „nehodili flintu do žita” a opět jsme vyjednali spolupráci se SILMO Paris. Připravujeme pro Vás tedy již 3. ročník této unikátní a profesně přínosné mezinárodní akce, která si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Víkend SČOO 2024 proběhne v květnu na stejném exkluzivním místě u Karlova mostu v Praze, a to včetně vzdělávání SILMO Akademie, valné hromady Společenstva i večerní party. Věříme, že tentokrát už bude účast odpovídat kvalitě a profesnímu přínosu akce.

Sledujte porosím naše Zprávy SČOO a náš web www.scoo.cz, včas se registrujte na akce, a to v co možná největším počtu – těšíme se na společně strávené chvíle!

Děkujeme za přízeň a spolupráci všem našim, mnohdy dlouholetým, členům, kterou vyjadřují svým členstvím, a doufáme, že splníme jejich očekávání. Obor oční optiky a optometrie v celoevropském prostoru „šlape” výborně a vykazuje růst a optimismus. Doufejme, že i traumatizující válečné události na Ukrajině a Blízkém východě budou brzy ukončeny a následně vyřešeny ke spokojenosti všech stran.

Za nově zvolené představenstvo Vám všem přeji dobré hospodářské výsledky, spokojenost, hezké Vánoční svátky a šťastný nový rok 2024.


Václav Antonín

prezident SČOO