Vážené kolegyně, vážení kolegové, čtenáři časopisu ČOO,

veletrh OPTA 2024 proběhl velmi úspěšně a my děkujeme všem, kteří se přijeli informovat i bavit. Chvíle na OPTĚ si můžete připomenout na videu, které jsme umístili na naše webové stránky. Počet vystavovatelů i návštěvníků, množství uzavřených obchodů i viditelné potěšení ze setkání s kolegy, vše svědčilo o tom, že se OPTA vrací rozsahem do předcovidové doby a čerstvější aktualizovanou podobou a množstvím poskytovaných informací ji i překonává.

Společenstvo jistě přispělo k pozitivnímu průběhu letošní OPTY organizací výstavy Design brýlí v Československu, expozicí Otto Wichterle, souvisejících i dalších odborných prezentací v přednáškovém prostoru OPTA Forum, odpočinkovým prostorem s občerstvením a pivním barem, se svým informačním stánkem v centru dění v této části veletrhu nazvané Zóna SČOO a samozřejmě tradičně i nastavením výbušné společenské zábavy – OPTA Party! Nálada byla výborná a plná energie a my se proto těšíme příští rok i na ty z Vás, kteří letos nedorazili.

V květnu nás čeká další velká profesní událost, která bude v sobotu 18. května 2024 v centru Prahy v hotelu Kings Court. Připravili jsme pro Vás Den členů ve spolupráci a za významné podpory pařížského veletrhu SILMO vzdělávací akademie. Jedná se o jednodenní akci, při které zažijete zcela unikátní vzdělávání pod názvem SILMO Academy Spring Session a poté valnou hromadu našeho Společenstva. Po celý den bude k dispozici občerstvení a na závěr proběhne rozlučková recepce. Naši členové mají možnost zúčastnit se této akce zcela zdarma, ale za poplatek je umožněn vstup i kolegům optikům a optometristům, kteří našimi členy nejsou.

V tomto časopise se můžete dočíst všechny podrobnosti o této akci, a to v rozhovoru na straně 6. Nejvíce informací však naleznete na našem webu www.scoo.cz, kde je umístěna i možnost on-line registrace pro naše členy i odkaz na registraci pro nečleny. Jménem celého našeho představenstva vás tímto všechny zvu na nevšední vzdělávací program SILMO Academy Spring Session a naše členy pak i na naši valnou hromadu SČOO.

Těšíme se na setkání s vámi 18. května v Praze!

Taťána Olivová, DiS.

viceprezidentka SČOO