Od 8. do 10. března 2024 se na brněnském výstavišti uskuteční 28. ročník Mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA. Účast 105 firem z 10 zemí ukazuje, že veletrh není pouze významným prostorem pro prezentaci inovací a novinek, ale také ideálním místem pro setkání firem se svými zákazníky a partnery.

Setkání odborníků na kvalitu zraku – největší událost v České republice

V rámci připravovaného veletrhu OPTA se představí přední firmy působící na českém trhu. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout nové kolekce pro nadcházející sezónu od předních světových značek. „V Česku máme díky veletrhu OPTA jedinečnou příležitost seznámit se s takto rozsáhlou prezentací celého oboru. I proto se veletrh řadí k významným událostem ze světa oční optiky a díky aktivnímu přístupu vystavovatelů je vnímán jako svátek celého odvětví,“ uvedl Michalis Busios, ředitel veletrhu. Vedle nabídky brýlových obrub a slunečních brýlí nebudou chybět dodavatelé korekčních a kontaktních čoček, technologií a optických a oftalmologických přístrojů. „Veletrh se těší mimořádnému zájmu z řad vystavovatelů jistě i díky společenskému přesahu, kdy je zejména OPTA PARTY místem pro setkání odborníků s příjemnou atmosférou. Navíc díky vysoké účasti lídrů z oboru očekáváme i zvýšený zájem odborníků o návštěvu akce,“ sdělil Busios. Mezi přihlášenými firmami jsou například AMBG, DE RIGO VISION CZECH REPUBLIC, Finest Trade, MI.OPTICS, Mr. Gain, New Line Optics, Optika Čivice, OPTILAND, OPTIPLAST EYEWEAR, Opti – project, PRONAP Czech Republic, REGINA IMPORT, Rodenstock ČR, Safilo, SAGITTA nebo SOVER. Spolupořadatelem veletrhu je tradičně Společenstvo českých optiků a optometristů.

OPTA FORUM i výstava československých brýlí

Veletrh se bude opět konat v moderním pavilonu V, kde se uskuteční i doprovodný program OPTA FORUM. Zaměřen bude na prezentaci nejnovějších trendů a na aktuální oborová témata. Na loňskou úspěšnou a unikátní historickou výstavu brýlí z kolekce Viléma Rudolfa s názvem Antique Optical World zaměřenou na období od 16. do 19. století naváže výstava Ondřeje Viceny a Michala Pavláta s názvem Design brýlí v Československu prezentující exempláře od Rakouska-Uherska až po začátek 90. let 20. století. Na návštěvníky čekají i komentované prohlídky.

Nejlepší exponáty ocení soutěž TOP OPTA

Vystavovatelé se budou moci se svými vybranými exponáty opět ucházet o ceny TOP OPTA. Hodnotitelská komise složená z odborníků v oboru vybere ty nejlepší exponáty, které budou na veletrhu k vidění. „Zapojení do soutěže je pro vystavovatele jednou z dalších možností, jak marketingově propagovat svou účast na veletrhu. Věřím, že se můžeme těšit na celou řadu inovativních modelů,“ doplnil Busios. Novinkou v letošním roce bude vyhlášení výsledků již v pátek (místo tradičního sobotního večera) pro následné prezentování oceněných během dalších dvou dnů veletrhu.

Praktické informace

Veletrh OPTA se uskuteční v pavilonu V. Otevřeno bude denně od 9 do 19 hodin, poslední den do 12 hodin. Vstupenky lze registrovat nebo zakoupit online. S cílem zajistit účast co největšího počtu relevantních návštěvníků jsou ve spolupráci s partnery veletrhu opět distribuovány OPTA klubové karty umožňující vstup na veletrh zdarma.

Zdroj a foto: Veletrhy Brno, a.s.