komerční sdělení

Jednodenní silikon hydrogelové kontaktní čočky řady MyDay® vám nabízí řešení také pro zákazníky s presbyopií. Kontaktní čočky MyDay® multifocal jsou cestou ke snadné a rychlé korekci pro vidění na dálku, střední vzdálenosti i do blízka.

Prémiová řada kontaktních čoček MyDay® si již získala celou řadu spokojených uživatelů. Oceňují pohodlí, podmíněné unikátní materiálovou technologií AquaForm™, která především díky dlouhým silikonovým řetězcům umožňuje vysokou propustnost kyslíku přes čočky i při relativně velmi malém obsahu silikonu v materiálu. Nízký obsah silikonu dává přirozeně větší prostor obsahu vody v čočce a tento vzájemný poměr významně snižuje výsledný modul pružnosti. Čočky jsou jemnější a pohodlnější v průběhu celého používání. Kontaktní čočky řady MyDay® jsou opatřeny UV absorbční složkou pro ochranu očí před UV zářením. Konkrétně pohlcují až 85 % záření v oblasti UVA a až 96 % záření UV B.*

Nový přístup k presbyopii

Kontaktní čočky MyDay® multifocal přinášejí nový 3-adicový CooperVision® Binocular Progressive System™, který využívá různé konstrukce čoček k zrakové optimalizaci pro různé úrovně presbyopie. Vycházíme ze skutečnosti, že s vývojem presbyopie se také mění zrakové nároky a potřeby zákazníků.
U počínající presbyopie s adicí do 1,25 D používáme u obou očí asférický design s centrem do blízka a nízkou adicí, označenou LOW. Čočka má širokou oblast pro vidění do dálky a centrální optickou progresi na čtení. Zachovává jasné vidění na dálku, což je důležité hlavně při přechodu z jednoohniskových na multifokální kontaktní čočky.
Presbyopům s brýlovou adicí okolo +1,50 až +1,75 D ponecháme čočku s nízkou adicí (LOW) na dominantním oku a na oku nedominantním ji nahradíme čočkou s posílenou a rozšířenou centrální oblastí na čtení, označenou jako medium (MED).
Při adici dvě a více pak kombinujeme na dominantním oku stále čočku s nízkou adicí (LOW) a širokým zorným polem na dálku s designově zcela specifickou čočkou s vysokou adicí (HIGH) na nedominantním oku. Ta má centrální sférickou oblast na čtení, pak následují dvě optické zóny na dvě různé střední vzdálenosti a ještě více do periferie zóna na dálku. Snahou je co nejvíce na nedominantním oku podpořit ostré vidění na různé střední a blízké vzdálenosti, a přitom binokulárně zachovat dobrou zrakovou ostrost do dálky.

Široký rozsah dostupných dioptrií

Protože chceme, aby naše čočky mohlo užívat co nejvíce nositelů, přichází čočky MyDay® multifocal již od svého uvedení na trh s dioptrickým rozmezím od -12,00 až do +8,00 D. Tento rozsah pokrývá 99,8 % všech korekcí, pokud uvažujeme o hodnotách s cylindrem nižším než 0,75 D. Vzájemnou kombinací s dalšími čočkami řady MyDay můžete dosáhnout i specifických řešení presbyopických klientů. Kontaktní čočky MyDay Multifocal vám ale především umožňují aplikovat čočky velmi široké škále naprosto běžných presbyopických zákazníků ve vašich optikách a praxích.

autor: Bc. Tomáš Dobřenský

 

Kontaktní čočky MyDay® a MyDay® multifocal jsou zdravotnickým prostředkem určeným ke korekci ametropií. Pozorně čtěte příbalovou informaci.
*Upozornění:
Kontaktní čočky absorbující UV záření nejsou plnohodnotnou náhradou ochranných brýlí absorbujících UV záření, jako jsou UV absorbující ochranné brýle nebo sluneční brýle, protože nechrání celý povrch oka a jeho okolí. Klienti by nadále měli používat UV absorbující brýle podle předchozích doporučení.